Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /muzyka/2004/orw/2014/classes/Stat.php on line 7
muzyka.mysliwska.pl
Polski Związek Łowiecki powrót na stronę główną
XIX Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego”
XV Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej
XXIII Krajowy Przegląd Sygnałów, Wiersza i Piosenki Myśliwskiej
im. Rafała Minicha w PrzechlewieSzanowni Członkowie i Sympatycy
Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ

 

Klub Sygnalistów Myśliwskich Polskiego Związku Łowieckiego ogłasza XIX Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej, który odbędzie się w dniach 19-22 czerwca 2014 roku w Człuchowie. Jego organizatorami są Polski Związek Łowiecki, Lasy Państwowe, Samorząd Województwa Pomorskiego, Powiat Człuchowski, Miasto Człuchów i Gmina Człuchów. W ramach festiwalu odbędą się:

 • XIX Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” – Człuchów 2014. Konkurs odbędzie się w kategorii solistów – klasy D, C, B, A (20.06.2014 r.) i kategorii zespołów – klasy D, C, B, A i G (21.06.2014 r.) według regulaminu konkursowego KSM PZŁ. W konkursie „O Róg Wojskiego” mogą wziąć udział tylko soliści zakwalifikowani na konkursach regionalnych w 2013 roku. Natomiast udział solistów z województwa pomorskiego w tym konkursie jest bez ograniczeń ilościowych.
 • XV Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej – Człuchów 2014. Konkurs odbędzie się tylko w kategorii zespołowej w klasach MB, MD, MEs, MSH (21.06.2014 r.). W klasie MB, w związku z 90. rocznicą Lasów Państwowych, wprowadza się utwór obowiązkowy, którym są dwie kompozycje Krzysztofa Kadleca pt. „Hejnał Lasów Państwowych” i „Hejnał Leśników Polskich” (nuty w dwóch opracowaniach muzycznych w załączeniu).
 • XXIII Krajowy Przegląd Sygnałów, Wiersza i Piosenki Myśliwskiej im. Rafała Minicha w Przechlewie. Przegląd odbędzie się wyjątkowo w Człuchowie. Kategoria sygnałów jest ograniczona do wykonawców z województwa pomorskiego, natomiast kategoria wiersza i piosenki jest otwarta dla wszystkich.
 • Koncerty muzyki myśliwskiej i msza św. hubertowska oraz imprezy towarzyszące.
 • Walne zebranie członków Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ. Walne zebranie odbędzie się w piątek 20.06.2014 r. o godz. 14.00 w Zespole Szkół Technicznych w Człuchowie przy ul. Koszalińskiej 2.

Zapraszamy do udziału w festiwalu – sygnalistów, zespoły oraz wszystkich sympatyków muzyki myśliwskiej z kraju i zagranicy.
Zgłoszenia przyjmują (w terminie nieprzekraczalnym do 30.04.2014 r.) oraz informacji udzielają organizatorzy festiwalu pod adresem:

 

Polski Związek Łowiecki - Zarząd Okręgowy w Słupsku
76-200 Słupsk, ul. Nowowiejska 13
tel.  (59) 842 30 32, fax (59) 841 15 30, e-mail: zo.slupsk@pzlow.pl

 

Załączamy komunikaty KSM PZŁ, kalendarium konkursów, program festiwalu i kartę zgłoszenia udziału w festiwalu „Człuchów 2014” oraz kartę rezerwacji pobytu podczas festiwalu w „Człuchów 2014”. Wszelkie informacje, w tym „Regulamin ogólnopolskich i regionalnych konkursów sygnalistów myśliwskich” i „Regulamin konkursu muzyki myśliwskiej” oraz wykaz solistów zakwalifikowanych na konkurs ogólnopolski w Człuchowie dostępne są także na naszej stronie internetowej www.muzyka.mysliwska.pl/Wojski2014

Po zgłoszeniu udziału w festiwalu, jako potwierdzenie jego przyjęcia, przesłane zostanie zaproszenie.

 

 

Z myśliwskim pozdrowieniem Darz bór!

 

 

Sekretarz Klubu
Prezes Klubu
mgr inż. Agnieszka Woźniak
dr inż. Maciej Strawa

 


Komunikaty nr 1/2014 z dnia 9.01.2014 r.
Zarządu Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ

 

 1. Kalendarium konkursów.

  Kalendarium konkursów sygnalistów myśliwskich na 2014 rok (zgłoszonych przez organizatorów do Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ) oraz ogłoszenie festiwalu muzyki myśliwskiej w Człuchowie ukaże się w marcowym numerze Łowca Polskiego (3/2014). Ponadto kalendarium zamieszczone jest na portalu internetowym www.muzyka.mysliwska.pl  tam też można uzyskać szczegółowe informacje na temat festiwalu i konkursu „O Róg Wojskiego” w Człuchowie. Zapraszamy do udziału we wszystkich imprezach sygnalistyki i muzyki myśliwskiej. Szczegółowych informacji o imprezach udzielają poszczególne komitety organizacyjne, których adresy podane są w kalendarium.

 2. Składki członkowskie

  Dziękujemy członkom Klubu, którzy zapłacili w ubiegłym roku dobrowolne składki członkowskie. W związku ze zmianą przeznaczenia składek na zakup kwartalnika „Kultura łowiecka”, od 2012 roku członkowie KSM PZŁ otrzymują wspomniany kwartalnik wydawany przez Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej. W 2014 roku składki członkowskie wynoszą dla wszystkich 35 zł. Dla osób, które chciałyby wspomóc fundusz własny Klubu wysokość składki nie jest ograniczona. Składki należy wpłacać na konto Klubu w ZG PZŁ: PKO BP S.A. XV O/W-wa 31 1020 1156 0000 7702 0006 5466 Adres: Polski Związek Łowiecki – Zarząd Główny, 00-029 Warszawa, ul. Nowy Świat 35 - z podaniem imienia  nazwiska oraz adresu wpłacającego oraz dopiskiem: składka członkowska Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ  za 2014 rok – imię i nazwisko oraz adres.

 3. Internetowy serwis muzyki myśliwskiej

  Zachęcamy wszystkich do odwiedzania serwisu internetowego www.muzyka.mysliwska.pl oraz współuczestnictwa w jego tworzeniu, a także zamieszczania w nim swoich artykułów i aktualności oraz wypowiedzi na ogólnopolskim forum. Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt z Kolegą Adamem Migurskim (webmasterem naszej strony), e-mail: webmaster@mysliwska.pl

 4. VI Ogólnopolskie Warsztaty Zespołów Sygnalistów Myśliwskich Garbicz 2014

  W dniach 10-13 kwietnia 2014 roku w Garbiczu k. Torzymia (województwo lubuskie) odbędą się VI Ogólnopolskie Warsztaty Zespołów Sygnalistów Myśliwskich GARBICZ 2014. Organizatorem warsztatów muzycznych jest Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ. Przewidziane są wykłady z zakresu techniki gry, a więc poprawnego oddychania, zadęcia, frazowania i innych elementów muzycznego wykonawstwa. Dla chętnych przewidziane są zajęcia indywidualne, korygujące wszelkie błędy aparatu wykonawczego. Podczas warsztatów odbywać się będą również próby zespołów w zakresie bieżącego repertuaru oraz nauka nowych kompozycji, w tym utworu obowiązkowego na ogólnopolskim konkursie muzyki myśliwskiej. Prosimy również o propozycje dotyczące programu spotkania. Całkowity koszt wynosi 250,- zł od osoby (od kolacji 10.04.2014 do obiadu 13.04.2014 – trzy pełne doby). Prosimy o zgłoszenie udziału w warsztatach do 15.03.2014 roku na adres mailowy: robertolejarz@o2.pl Wpłaty prosimy kierować, w terminie do 15.03.2014 roku, na konto wskazane przez organizatorów. Organizator: Robert Olejarz – tel. 68 34 14 763 lub 608 341 673.

 5. Członkostwo w KSM PZŁ

  Zachęcamy kandydatów do składania deklaracji członkowskich do Klubu. Druki „Kart zgłoszenia” indywidualnych i zespołowych dostępne są u organizatorów konkursów i na stronie internetowej w dziale KSM PZŁ.

 6. Terminy zgłoszeń

  Przypominamy o bezwzględnym dostosowaniu się do terminów zgłoszeń uczestnictwa w konkursach sygnalistów myśliwskich. Zasadą jest zgłoszenie udziału w konkursie regionalnym na 2 tygodnie przed imprezą (jeżeli organizator nie wymaga jeszcze wcześniejszego zgłoszenia) i na 6 tygodni przed konkursem ogólnopolskim (zawsze do 30 kwietnia).

 7. Apel w sprawie konkursów w województwach świętokrzyskim i łódzkim

  Zarząd Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ zwraca się z apelem do sygnalistów myśliwskich, działaczy łowieckich, animatorów kultury oraz środowisk średnich i akademickich szkół leśnych z terenu województw świętokrzyskiego i łódzkiego o podjęcie działań mających na celu zorganizowanie w tych województwach konkursów sygnalistów myśliwskich. Świętokrzyskie i Łódzkie są jedynymi województwami w Polsce, w których nie są zaplanowane konkursy sygnalistów myśliwskich w 2014 roku. W związku z tym, indywidualni reprezentanci tych województw nie mają możliwości zakwalifikowania się i wzięcia udziału w konkursie ogólnopolskim. We wszystkich pozostałych czternastu województwach tego typu konkursy odbywają się regularnie, a w niektórych nawet po dwa lub trzy w roku.

 8. Eliminacje solistów.

  Od 2004 roku Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” w kategorii solistów rozgrywany jest spośród sygnalistów, którzy zakwalifikowali się w roku poprzednim na konkursach regionalnych. Uchwała w sprawie limitów solistów z poszczególnych regionów oraz lista zakwalifikowanych sygnalistów na konkurs ogólnopolski znajduje się na naszej stronie internetowej oraz u organizatorów konkursów regionalnych i konkursu ogólnopolskiego. W przypadku rezygnacji ze startu osoby zakwalifikowanej na konkurs ogólnopolski, decyzję o wyznaczeniu kolejnej z listy podejmuje organizator konkursu regionalnego. Wszystkie zgłoszenia i zmiany w terminie do 30 kwietnia 2014 r. Zarząd Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ, na wniosek przewodniczącego komitetu organizacyjnego konkursu „O Róg Wojskiego”, znosi limit uczestników z województwa pomorskiego.

 9. XIX Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” – kategoria solowa klasa A

  W 2014 roku konkurs indywidualnej gry na rogu myśliwskim w klasie mistrzowskiej A zostanie rozstrzygnięty dwustopniowo, podobnie jak w 2013 roku. Tradycyjnie w pierwszym stopniu konkursu wezmą udział sygnaliści zakwalifikowani zgodnie z rozdz. VI „Regulaminu Ogólnopolskich i Regionalnych Konkursów Sygnalistów Myśliwskich”. W drugim stopniu konkursu (tzw. dogrywce) weźmie udział pięciu sygnalistów, którzy otrzymali największą liczbę punktów w pierwszym stopniu. Punktacja drugiego stopnia konkursu jest ostateczna dla jego uczestników, bez względu na liczbę otrzymanych punktów (do ostatecznej klasyfikacji nie bierze się już punktacji z pierwszego stopnia). Może w związku z tym np. zdarzyć się, że piąte miejsce będzie miało ostatecznie mniej punktów niż szóste miejsce.

 10. Sygnaliści myśliwscy z województwa pomorskiego

  Organizatorom festiwalu zależy szczególnie na udziale sygnalistów z województwa pomorskiego, dlatego prosimy o przekazanie i zainteresowanie tym zaproszeniem wszystkich, którzy grają na rogach myśliwskich. Udział sygnalistów z województwa pomorskiego w konkursie „O Róg Wojskiego” bez ograniczeń ilościowych. Zgłoszenia wyłącznie w terminie do 30 kwietnia 2014 r.

 11. XXIII Krajowy Przegląd Sygnałów, Wiersza i Piosenki Myśliwskiej im. Rafała Minicha w Przechlewie

  Przegląd im. Rafała Minicha wyjątkowo w tym roku zostanie przeprowadzony w Człuchowie, w sobotę 21 czerwca br. Przesłuchania sygnałów myśliwskich odbędą się ramach przesłuchań konkursu ogólnopolskiego. Klasyfikacja regionalna potraktowana zostanie jako przesłuchania w ramach przeglądu, a więc dotyczyć będzie wyłącznie sygnalistów myśliwskich z województwa pomorskiego. Przesłuchania w kategorii wiersza i piosenki są otwarte dla wszystkich i odbędą się bezpośrednio przed ogólnopolskim konkursem muzyki myśliwskiej. Udział w kategorii wiersza i piosenki należy zgłosić na karcie zgłoszenia udziału w konkursie. Zgłoszenia wyłącznie w terminie do 30 kwietnia 2014 r.

 12. Msza św. i koncert muzyki myśliwskiej w Przechlewie.

  Krajowy Przegląd Sygnałów, Wiersza i Piosenki Myśliwskiej im. Rafała Minicha w Przechlewie jest drugim co do historii odbywającym się konkursem w Polsce. W związku z organizacją ogólnopolskiego festiwalu w Człuchowie organizatorzy postanowili włączyć do programu festiwalu pobyt w oddalonym o kilkanaście kilometrów Przechlewie. Zaplanowaliśmy tam mszę św. z oprawą na rogach myśliwskich i koncert w znanej wszystkim restauracji „Fregata” – wykonane przez obecnych sygnalistów. Zachęcamy do licznego udziału w tych punktach programu festiwalowego. Prosimy o informację na ten temat w karcie zgłoszenia ze względu na zabezpieczenie obiadu po koncercie.

 13. Przygotowanie do festiwalu.

  Wszystkich sygnalistów i zespoły prosimy o przygotowanie muzyczne do wspólnego wykonania podczas festiwalu w Człuchowie następujących utworów: Powitanie, Apel na łowy, Darz Bór, Pożegnanie, Marsz św. Huberta, Hejnał Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ oraz Hejnał Lasów Państwowych i Hejnał Leśników Polskich - komp. Krzysztofa Kadleca(dwa opracowania: na zespół rogów mieszanych lub zespół rogów jednorodnych) i Hejnał XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej.

 14. Koncerty zespołów podczas festiwalu.

  Organizatorzy festiwalu planują udział zespołów w koncertach muzycznych. Poza wspólnym graniem podczas ceremonii otwarcia I i II dnia festiwalowego oraz ogłoszenia wyników i koncertu laureatów konkursów, planuje się także inne występy  zespołów. Pierwszego dnia (20.06.2014) w Człuchowie – w trakcie dnia zespoły będą koncertowały na rynku i w parku, a później druga część koncertu wieczornego w parku „Lasek Luizy” będzie w wykonaniu wszystkich zespołów. Drugiego dnia (21.06.2014) w centrum Człuchowa planowane są krótkie występy zespołów na rynku miejskim i w jego najbliższym otoczeniu, później wspólne zagranie na rozpoczęcie i zakończenie mszy św., parada myśliwska zespołów sygnalistów i pocztów sztandarowych (oczywiście z graniem marszy myśliwskich) i przestrzenny koncert w parku „Lasek Luizy” na finał koncertu galowego. Szczegóły zostaną podane w maju br. na stronie internetowej www.muzyka.mysliwska.pl.

 15. Konkurs na najlepsze wykonanie hejnału festiwalowego.

  W celu popularyzacji Hejnału XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej ogłaszamy (wzorem lat poprzednich) dodatkowy konkurs na najlepsze jego wykonanie. Konkurs zostanie rozstrzygnięty wśród zespołów startujących w XV Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Myśliwskiej. Zespoły, które zgłoszą udział w tym dodatkowym konkursie będą prezentowały hejnał festiwalowy jako czwarty (ostatni) utwór. Dla zwycięzcy konkursu organizatorzy przygotowali nagrodę specjalną.

 16. Przegląd musztry paradnej zespołów sygnalistów myśliwskich.

  Przegląd jest nową propozycją aktywnego udziału zespołów sygnalistów myśliwskich w festiwalu muzyki myśliwskiej. Zgłoszone zespoły do udziału w przeglądzie prezentują, krótki program muzyczny (3 minuty) wraz dynamiczną musztrą opracowaną na potrzeby pokazu publicznego. Musztra musi zawierać co najmniej: przemarsz, ruszenie i zatrzymanie się zespołu, chwyty instrumentów oraz wykonywanie myśliwskiej muzyki marszowej podczas przemarszu. Zapraszamy zespoły do udziału w przeglądzie.

 17. Cisza nocna.

  Organizatorzy festiwalu muzyki myśliwskiej w Człuchowie zwracają się z prośbą do wszystkich jego uczestników o zachowanie ciszy nocnej i nie granie na instrumentach muzycznych, na terenie miejscowości oraz w miejscu zakwaterowania, w godzinach od 22.00 do 6.00.

 18. Nowe zasady porządkowe.

  Organizator konkursu czy festiwalu wobec uczestników, którzy nie przestrzegają zasad porządkowych i za tzw. „niesportowe zachowanie” może zastosować sankcje pozaregulaminowe.

  Wyklucza się wychodzenie z sali sygnalistów  i zespołów podczas ceremonii otwarcia lub zakończenia imprezy lub w trakcie koncertu. W nagłych przypadkach możliwe jest wyjście z rzędu wyłącznie pod opieką osoby porządkowej.
 19. Zmiany w regulaminie konkursów.

  Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w regulaminie konkursów sygnalistów myśliwskich, jak i regulaminie muzyki myśliwskiej. Aktualna wersja oznaczona jest datą 9.3.2013.

 20. Apel do wszystkich uczestników konkursów, przeglądów i festiwali sygnalistów myśliwskich

  Spotkania nasze są bardzo radosnymi wydarzeniami w życiu każdego sygnalisty. Szlachetna rywalizacja między uczestnikami konkursów ma za zadanie podniesienie poziomu grania sygnałów i muzyki myśliwskiej, jednak nade wszystko propagowanie szeroko rozumianej kultury łowieckiej.
  Niestety zdarzają się przypadki zachowań, co prawda nielicznej, grupy uczestników imprez nie przynoszące nam chwały i tworzące niekorzystną opinię o wszystkich sygnalistach myśliwskich. Konieczność upominania koleżanek i kolegów o zachowanie ciszy nocnej w miejscu zakwaterowania, zdarzające się również niezbędne interwencje gospodarzy i organów ścigania, nie świadczą o właściwym pojmowaniu kultury. Jako główna przyczynę tego typu zachowań upatrujemy nadużywanie napojów alkoholowych.
  Mając na celu podniesienie poziomu kultury zachowań apelujemy do wszystkich uczestników konkursów, a w szczególności do opiekunów grup młodzieży o baczne zwrócenie uwagi na konieczność właściwego zachowania się podczas naszych spotkań, o kulturalne uczestnictwo we wszystkich, przewidzianych programem wydarzeniach konkursów i festiwali, o rezygnację z ponadplanowych, głośnych i zakłócających porządek publiczny biesiad.

  Dołóżmy starań, aby pozostawić po sobie w miejscowościach, gdzie odbywają się nasze spotkania, godną propagatorów kultury łowieckiej opinię. Niech spotkania sygnalistów pozostawią dla nas miłe wspomnienia z kulturalnych imprez Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ

  .

 

Zarząd i Komisja Etyki
Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁBiuro
XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej – Człuchów 2014

Czynne będzie:

 • w biurze Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Słupsku
  76-200 Słupsk, ul. Nowowiejska 13
  tel: (59) 842-30-32 | fax: (59) 841-15-30,
  e-mail: zo.slupsk@pzlow.pl


  od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00,

  poza godzinami urzędowania informacje można uzyskać pod numerami telefonów:

  kom. +48 607 385 485, +48 600 996 251

 • podczas festiwalu – w dniach 19-22 czerwca 2014 roku
  w miejscu odbywania się festiwalu w Człuchowie

Dodatkowe informacje uzyskać można także
w sekretariacie Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ
pod telefonami (67) 255 56 84, kom. 604 897 107, e-mail: klub@mysliwska.pl

 


 

Walne Zebranie
Członków Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ

Zarząd Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ działając zgodnie z punktem IV.8. Regulaminu Klubu zwołuje: Walne Zebranie Członków Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ, które odbędzie się w sali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Człuchowie przy ul. Koszalińskiej 2, w piątek 20.06.2014 r. Rozpoczęcie zebrania o godz. 14.00.

 

Proponowany porządek obrad:

 1. Otwarcie walnego zebrania.
 2. Przyjęcie porządku obrad.
 3. Wybór Przewodniczącego i sekretarzy walnego zebrania.
 4. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.
 5. Zapoznanie z protokółem z poprzedniego walnego zebrania i podjęcie uchwały w sprawie protokołu.
 6. Sprawozdanie Zarządu, Komisji Muzycznej, Komisji Etyki i Kolegium Jurorów Klubu za okres od 01.01.2013 r. do 31.12.2013 r.
 7. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za okres od 01.01.2013 r. do 31.12.2013 r.
 8. Dyskusja nad sprawozdaniami.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie sprawozdań i absolutorium organów Klubu.
 10. Informacja nt. pracy organów Klubu za okres od 01.01.2014 r. do 31.05.2014 r.
 11. Przedstawienie planu działalności Klubu na 2015 rok.
 12. Dyskusja nad planem działalności Klubu na 2015 rok i podjęcie uchwały w sprawie planu.
 13. Przedstawienie projektu uchwał i wniosków walnego zebrania oraz dyskusja nad projektem.
 14. Przyjęcie uchwał walnego zebrania.
 15. Wolne głosy.
 16. Zakończenie walnego zebrania.

Obecność wszystkich członków Klubu jest obowiązkowa.

 

 

Z myśliwskim pozdrowieniem Darz bór!

 

Sekretarz Klubu
Prezes Klubu
mgr inż. Agnieszka Woźniak
dr inż. Maciej Strawa

 

 

Czas wykonania: 0.021 sekund